Rudens nogales pasākumi PII Minkā

Rudens nogales pasākumi PII “Minkā”

10. novembrī visā Latvijā tika svinēti Mārtiņi, kas latviešu gadskārtu paražās ir svinama diena un iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu. Mārtiņi noslēdz garu un smagu darba posmu, kas sākas ap Jēkabiem ar rudzu pļauju un tad turpinās pēc Miķeļiem, padarot atlikušos rudens darbus, kamēr zeme nav aizgājusi pie miera. Mārtiņu vakara svinības norit pie pilna galda līksmībā un pārpilnībā, kur netrūkst ne jautru dziesmu, ne deju.

Mārtiņi lustīgi tika atzīmēti arī mūsu “Minkā”, tikai nedaudz agrāk, 6.novembrī. Šajā dienā bērni, tērpti maskās, gāja ķekatās, iepazina latviskās tradīcijas caur rotaļām, kopīgi skandētām dziesmām un kopīgi izbaudot kaņepju sēkliņu garšu, cienājoties ar maizīti, pārklātu ar kaņepju sviesta kārtiņu. Pēc kopējas lustēšanās zālē, savās grupiņās bērnus sagaidīja Mārtiņdienas pārsteigumi.

Savukārt 11.. novembrī “Minka” un filiāle “Lapsiņa” atmirdzēja spožās lampiņu un sveču gaismās, jo mūsu bērnudārzs atzīmēja Lāčplēšdienu. Bērnudārza ēkas logus rotāja izgaismoti auseklīši un Latvijas valsts karogs, bet zālāju pie bērnudārza ēkas klāja spožu lampiņu izgaismots Latvijas siluets.

Patriotiskā mēneša ietvaros 21.novembrī bērni piedalījās Inčukalna Mūzikas un mākslas skolas pasākumā “Latvijai 101”. Koncertā uzstājās arī mūsu “Minkas” ansamblis un kopkoris mūzikas skolotājas Līgas Bērziņas vadībā.

Savukārt filiāles Lapsiņas bērni šos svētkus atzīmēja kopā ar Līgatnes mūzikas skolas audzēkņiem skolotājas Līgas Ruciņas vadībā. Pasākumu ar interesi vēroja PASAM iemītnieki.